Results - 1st July 2001

Trophy Shop Trophy under prelim, over 9, boys
 1Mark Shillingford
   
Kenvale Trophy under novice, over 9, girls
 1Frances Negus
   
Appleton Trophy under prelim, under 10, boys
 1Craig Edwards
 2Liam Dyke
 3Luke Smith
   
Graeme Blair Trophy under novice, under 10, girls
 1Melissa Tett-White
 2Shani Negus
 3Jasmin Hinksman
   
Novice Cup under prelim and holding novice, girls
 1Rachel Clark
 2Chloë Quinton
 3Taigh Giles
 4Emma Willby
 5Megan Johnston
 6Sammi Margerum
 =Harriet Johnston
 8Melissa Edwards
 9Elizabeth Murphy
 10Hannah Whitcombe
 11Vicky Ward
 12Emma Trevelyan
   
Ice Bowl Trophy prelim, girls
 1Hannah Smith
 2Sophie Jones
 3Lesley Murphy
 4Caroline Smith
   
Gaswarm Trophy prelim, boys
 1Matthew Suggars
 2Kieran Hopcraft
 3Sandor Petroczi
   
Jonathan Law Memorial Trophy inter-bronze, under 12
 1Jade Hinksman
   
Alliance Cup silver
 1Shelley Tapsell
   
B-Cool Services Ltd Gold Trophy inter-gold
 1John Hamer
   
R & R Junior Sports Shield under prelim solo artistic
 1Luke Smith
 2Liam Dyke
 3Chloë Quinton
 4Emma Willby
 5Taigh Giles
 6Elizabeth Murphy
   
R & R Sports Shield prelim solo artistic
 1Caroline Smith
 2Victoria Squibb
 3Hannah Smith
   
Bronze Trophy under bronze, over 11
 1Lucie-Jayne Smith
 2Hayley Hawkes
   
Perry & Partners Trophy bronze
 1Luke Chilcott
 2Jade Hinksman
 3Donna Luckhurst
 4Jade Lipyeat
   
GID&FSC Exhibition Cup artistic for 2 to 6 skaters
 1Emma Willby, Chloë Quinton
 2Taigh Giles, Rachel Clark
 3Hannah Smith, Caroline Smith, Luke Smith, Sophie Jones, Harriet Johnston

 

Results - 8th July 2001

Dinham Pairs Trophy under prelim pairs
 1Sophie Jones & Matthew Suggars
 2Caroline Smith & Sandor Petroczi
   
Shirelle Kyle Trophy under inter-gold, solo dance
 1Luke Chilcott
 2Donna Luckhurst
 3Barrie Haigh
   
Evening Post Trophy any standard/age couples dance
 1Catherine Kempt & Barrie Haigh
 2Hannah Smith & Kieran Hopcraft
 3Sue Richards & John Hemsley
   
Paynter Novice Dance Award under bronze, comb age 40+, couples dance
 1Jean Paynter & Barrie Haigh
 2Sue Richards & John Hemsley
 3Tracy Goodman & Keith Paynter
   
Colleen's Dance Cup under novice, under 16, solo dance
 1Jade Hinksman
 2Taigh Giles
 3Elizabeth Murphy
   
Social Club Cup under silver, any age solo dance
 1Hannah Smith
 2Lesley Murphy
 3Jennifer Harris
 4Jade Hinksman
 5Victoria Squibb
 6Kieran Hopcraft
 7Hannah Whitcombe
   
Alice Beatrice Memorial Junior under bronze, 1½ mins free dance
 1Hannah Smith
 2Matthew Suggars
 3Kieran Hopcraft
 4Lesley Murphy
 5Caroline Smith
 6Sophie Trevelyan
 7Keith Paynter
   
Alice Beatrice Memorial Senior bronze and above, 2 mins free dance
 1Luke Chilcott
 2Jennifer Harris
 3Donna Luckhurst