Results - 29th June 2003

Appleton Trophy under level 2, under 10, boys
 1Luke Russell
 2Brandon Dyke
 3Luke Smith
   
Graeme Blair Trophy under level 1, under 10, girls
 1Jasmin Hinksman
 2Chloë Fowler
 3Zoe Ryan
 4Jade Smith
 5Milly Naseb
 6Madeleine Carter
 7Aimee Caplett
 8Elizabeth Smith
 9Elise Pocock
 10Jessica Knight
   
Trophy Shop Trophy under level 2, over 9, boys
 1Oliver Tuffney
 2Liam Dyke
 3Thomas Shelbourn
   
Kenvale Trophy under level 1, over 9, girls
 1Holly Smith
 2Amber Ryan
 3Laura Rose-Wilkins
 4April Ryan
 5Stephanie Hobbs
   
Novice Cup under level 2 and holding level 1, girls
 1Elizabeth Murphy
   
Ice Bowl Trophy level 2, girls
 1Chloë Quinton
 2Taigh Giles
 3Rebecca Kempt
   
John Hamer Cup level 3, girls
 1Sophie Jones
 2Rachel Clark
 3Caroline Smith
   
Bronze Trophy level 4, age 12 and over
 1Hannah Smith
   
Perry & Partners Trophy level 6
 1Lesley Murphy
   
Alliance Cup level 9
 1Luke Chilcott
 2Jade Hinksman
   
B-Cool Services Ltd Gold Trophy level 10
 1John Hamer
   
R & R Junior Sports Shield no part of level 2 solo artistic
 1Liam Dyke
 2Luke Smith
   
Dinham Pairs Trophy under prelim pairs
 1Rebecca Kempt & Oliver Tuffney
   
Senior Pairs Trophy prelim pairs and above
 1Sophie Jones & Matthew Suggars

 

Results - 6th July 2003

R & R Sports Shield under level 6 artistic
 1Caroline Smith
 2Chloë Quinton
 3Hannah Smith
   
Evening Post Trophy any standard/age couples dance
 1Juliet Lane & Kieran Hopcraft
 2Catherine Kempt & Barrie Haigh
 3Tracey Goodman & Martin Hall
 4Tracey Goodman & Keith Paynter
   
Social Club Cup under level 7, any age solo dance
 1Hannah Smith
 2Caroline Smith
 3Lesley Murphy
 4Rebecca Kempt
   
Colleen's Dance Cup under level 1, under 16, solo dance
 1Chloë Quinton
 2Elizabeth Murphy
 3Chloé Heard
 4Vicky Ward
   
Paynter Novice Dance Award under level 7, comb age 40+, couples dance
 1Tracey Goodman & Martin Hall
 2Jean Paynter & John Hemsley
 3Tracey Goodman & Keith Paynter
   
Hussar Trophy under level 6, 1½ mins free dance
 1Sophie Jones
 2Lesley Murphy
 3Caroline Smith
 4Emma Willby
 5Hannah Smith
 6Chloë Quinton
 7Rebecca Kempt
 8Elizabeth Murphy
 9Chloé Heard
   
Shirelle Kyle Trophy under level 9, solo dance
 1Juliet Lane
 2Barrie Haigh
 3Catherine Kempt
 4Martin Hall
 5John Hemsley
   
GID&FSC Exhibition Cup artistic for 2 to 6 skaters
 1Hannah Smith, Jade Hinksman, Chloë Quinton
 2Chloë Fowler, Luke Smith
 3Rebecca Kempt, Sophie Jones
 4Caroline Smith, Vicky Ward