Results - 3rd July 2005

Bunny Hop Trophy beginners with no competition programme
 1Penny Hartley
 2Jodie Russell
 3Hannah Shelbourn
   
Graeme Blair Trophy beginner, under 10, girls
 1Caitlin Gilmore
 2Rebecca Shelbourn
 3Laura Dagga
 4Amelia Palmer
   
Kenvale Trophy beginner, over 9, girls
 1Eloise Smallridge
 2Zoe Ryan
 3Molly Allen
 4Kate Robins
   
Appleton Trophy beginner, boys
 1Luke Smith
 2Thomas Shelbourn
 3Matthew Shelbourn
 4Harry Palmer
   
Novice Cup level 1, girls
 1Aimeé Capelett
 2Chloë Fowler
 3Megan Capon
   
Trophy Shop Trophy level 1, boys
 1Liam Dyke
   
Ice Bowl Trophy level 2, girls
 1Chloé Heard
 2Vicky Ward
   
Gaswarm Trophy level 2, boys
 1Luke Russell
   
John Hamer Cup level 3, girls
 1Rebecca Kempt
 2Chloe Quinton
 3Madeleine Carter
   
Bronze Trophy level 4, mixed
 1Caroline Smith
   
Molly Smith Memorial level 5, mixed
 1Hannah Smith
   
Dinham Pairs Trophy no pairs test together
 1Chloë Fowler & Luke Smith
   
R & R Sports Shield level 2 and above, mixed, solo artistic
 1Caroline Smith
 2Chloe Quinton
 3Hannah Smith

 

Results - 10th July 2005

R & R Junior Sports Shield level 1 and under artistic
 1Chloë Fowler
 2Luke Smith
 3Laura Dagga
 4Christopher Webster
   
Evening Post Trophy any standard/age couples dance
 1Juliet Lane & Kieran Hopcraft
 2Catherine Kempt & Barrie Haigh
 3Tracey Goodman & Martin Hall
 4Sue Richards & John Hemsley
   
Social Club Cup levels 1-3 compulsory dance, solo dance
 1Rebecca Kempt
 2Chloé Heard
   
Shirelle Kyle Shield level 4 compulsory dance and above solo dance
 1Hannah Smith
 2Sophie Jones
 3Juliet Lane
 4Catherine Kempt
 2Barrie Haigh
 3Martin Hall
   
Colleen Dance Cup under level 1 compulsory dance, solo dance
 1Thomas Shelbourn
 2John Hemsley
 3Sue Richards
 4Vicky Ward
   
Silhouette Trophy under 16, under level 1 compulsory dance, solo dance
 1Zoe Ryan
 2Rebecca Shelbourn
 3Aimeé Capelett
 4Matthew Shelbourn
 5Elizabeth Smith
 6Molly Allen
 7Megan Capon
 8Amelia Palmer
 9Harry Palmer
   
Hussar Trophy level 5 free dance and below, 1½ mins free dance
 1Rebecca Kempt
 2Chloë Quinton
 3Hannah Smith
 4Chloé Heard
 5Caroline Smith
   
Alice Beatrice Memorial Trophy level 6 free dance and over, 2 mins free dance
 1Sophie Jones
   
Paynter Novice Dance Award combined standard of level 6 comp dance, couples dance
 1Sue Richards & John Hemsley
 2Valerie Edwards & Martin Hall
 3Rebecca Shelbourn & Thomas Shelbourn
   
GID&FSC Exhibition Cup artistic for 2 to 6 skaters
 1Hannah Smith, Caroline Smith, Sophie Jones, Rebecca Kempt
 2Amelia Palmer, Harry Palmer, Molly Allen, Eloise Smallridge, Christopher Webster
 3Chloë Fowler, Luke Smith
 4Aimeé Capelett, Megan Capon
 5Charlotte Pearmain, Charlotte White, Kate Robins