Results - 13th June 2015 click here for the IceCalc details

Bunny Hop Trophy - a beginners with no competition programme, 9 & under
 1Aimee Hodges
 2Lily Cobbold
 3Georgia Kennie
 4Abigail Ashford
 5Georgina Godfrey
 6Emily Jones
 7Eleanor Isaacs
 8Alyssa Wood
 9Amelia Phillips
   
Bunny Hop Trophy - b beginners with no competition programme, 10 and over
 1Ewa Bleszynska
 2Molly Hoey
 3Cordelia Hudson
 4Hannah Cole
 5Jamie Cutts
   
Graeme Blair Trophy beginner, 9 and under, girls
 1Stephanie Clarke
 2Katie Evans
 =Victoria Mitrofanenko
 4Alice Sinden
 5Erin Hutchinson
 6Ava Goodman
 7Poppy Goodall
   
Kenvale Trophy beginner, 10 and 11, girls
 1Louise Sinden
 2Kyra Dyson
 3Keira Bishop
 4Katie Jones
 5Alicia Godfrey
   
Jenny Stevens Cup beginner, 12 and over, girls
 1Aimée Evans
 2Sophie Tallon
 3Paige Hughes
 4Aisha Brari
 5Samantha Brooks
 6Chloe Martin
 7Morgan Smith
 8Natalie Boxall
 9Katie Northwood
 10Isabelle Drummond-McLeod
 11Imogen-Lilli Wright
 12Jessica Mayo
   
GID&FSC Shield beginner, boys
 1Ollie Green
   
Novice Cup level 1, girls
 1Alice Boxall
 2Yasmin Kerkham
 3Kirsty Long
 4Jasmin Fairbrass
 5Lucy Heneke
 6Kasie Laws
 7Molly Jeffery
 8Abigail Clarke
 9Erin Ayerst
 10Abigail Green
 11Bethany-May Ralph
   
Trophy Shop Trophy level 1, boys
 1Zachary Martin
   
Ice Bowl Trophy level 2, mixed
 1Freya Godfrey
   
John Hamer Cup level 3, mixed
 1Lily Lawlor Mottram
 2Cassie Stone
 3Jessica Edwards
   
Bronze Trophy level 4, mixed
 1Abbie Cura
   
Molly Smith Memorial Trophy level 5, mixed
 1Oliver Martin
   
Skate Escape Trophy level 7, mixed
 1Kayla Fry
   

 

Results - 18th July 2015 - click here for the IceCalc details

R&R Junior Sports Shield beginner solo artistic
 1Aimée Evans
 2Katie Evans
   
R&R Sports Shield level 1 & over solo artistic
 1Cassie Stone
 2Yasmin Kerkham
   
GID&FSC Exhibition Cup group artistic
 1Alice Boxall & Natalie Boxall
 2Cassie Stone & Yasmin Kerkham
   
Silhouette Trophy under 18, under level 1 compulsory dance, solo dance
 1Alicia Godfrey
   
Colleen's Dance Cup under level 3 compulsory dance, solo dance
 1Oliver Martin
 2Suzannah Shulz
 3Jasmin Fairbrass
 4Zachary Martin
   
Social Club Cup under level 6 compulsory dance, solo dance
 1Chloe Hardy
 2John Hemsley
 3Barrie Haigh
   
Shirelle Kyle Shield any standard compulsory dance, solo dance
 1Courtney Wagon
   
Paynter Novice Dance Award combined standard of under level 7 comp dance, couples dance
 1Suzannah Schulz & Oliver Martin
 2Jenny Stevens & Barrie Haigh
 3Caroline Brennan & John Hemsley
   
Hussar Trophy level 5 free dance and below, 1½ mins free dance
 1Chloe Hardy
 2Jasmin Fairbrass
   
Alice Beatrice Memorial Trophy level 6 free dance and over, 2 mins free dance
 1Courtney Wagon