ko header

1997 Results

Free Skating - Monday 19 May and Tuesday 20 May
Class / TrophyResultNameClub / Rink
1 Friendship Trophy1Jade LipyeatGillingham
 2Lucy MorganAlexandra Palace
 3Tabith MayerMilton Keynes
 4Jade HinksmanGillingham
 5Stacey KempBlackburn
 6Francesca FelberQueens
 7Hannah SmithGillingham
 8Natalie JohnsonSheffield
 9Chloe Van SomerenAlexandra Palace
 10Katharine Lee-RobbinsAlexandra Palace
 11Rachel AmosAlexandra Palace
2 Gwendoline Cup1Jade LipyeatGillingham
 2Laura MatthewsAlexandra Palace
 3Laura WalshSlough
 4Hayley HawkesGillingham
 5Laura BellAlexandra Palace
 6Laura DitchGillingham
 7Katie MeekisonBracknell
 8Sophie TrevelyanGillingham
 9Stacey KempBlackburn
 10Bobbie DeanAlexandra Palace
 11Tessa VolkmerAlexandra Palace
3 Kent Invicta Cup for Girls1Nicola McNabChelmsford
 2Katie MurphyLee Valley
 3Rachel HurstGillingham
 4Amy LennonGillingham
 5Hannah BroadbentAlexandra Palace
 6Rosie Van-SomerenAlexandra Palace
 7Letitia ChappleChelmsford
 8Stephanie SilverstonAlexandra Palace
 9Francesca FelberQueens
 10Tiffany GrechBlackburn
 11Charlotte Lea-RobbinsAlexandra Palace
 12Emma BaileyAlexandra Palace
 13Mimi PetleyLee Valley
4 GID&FSC Junior Shield1Jade CarverHull
 2Lucie-Jayne SmithGillingham
 3Kelly ReynoldsPeterborough
 4Lucy MaunderStreatham
 5Charlotte NevatteGuildford
 6Victoria SquibbGillingham
5 GID&FSC Shield1Jenna BleaseStreatham
 2Sarah MasseyPeterborough
 3Charlotte EvansLee Valley
 4Krystal KarmodyAlexandra Palace
 5Lauren TuttyGrimsby
 6Carly AvenellNottingham
 7Michelle BackhousePeterborough
 8Sharon DavenportPlymouth
 9Leah BennettLee Valley
 10Nicola ZagonLee Valley
 11Gail HutchinsonAlexandra Palace
 12J OngAlexandra Palace
 13Amy WoodGillingham
 14Jessica McClymontAlexandra Palace
 15Tamsyn GingerIsle of Wight
 16Gail ReedPeterborough
 17Amy BowlesRomford
 18Laura DuckworthSheffield
 19Chloe SilverstonAlexandra Palace
 20Susannah SellarsAlexandra Palace
 21Daniella DaveyAlexandra Palace
6 Pauline Wood Trophy1Francesca ReynoldsPeterborough
 2Brydie NevatteGuildford
 3Stacey NicholsonPeterborough
 4Claire YoungAlexandra Palace
 5Laura ToddPeterborough
 6Emma MurphyAlexandra Palace
 7Natalie FreislichChelmsford
 8Kerri-Ann ThomasRomford
 9Danielle WanstallGillingham
 10Lucy RawlingsAlexandra Palace
 11Leanne McDonaldGrimsby
7 Howarth Shield1Heather ChallinorChelmsford
 2Clare BellchambersLee Valley
 3Kylie TaylorChelmsford
 4Tuesday MayerMilton Keynes
 5Camilla LongdonIsle of Wight
 6Leanne CushenAlexandra Palace
 7Lisa ArtemiouAlexandra Palace
 8Emma MeekisonBracknell
 9Melissa LadymanChelmsford
 10Amanda KershawIsle of Wight
 11Danielle StynesIsle of Wight
 12Laura HumplebyPeterborough
 13Nansi DaviesAlexandra Palace
 14Rebecca CreaseyGillingham
 15Rebecca WanstallGillingham
 16Jennifer HarrisGillingham
 17Laura ScovellIsle of Wight
 18Amy FoxStevenage
 19Clarissa LaitStreatham
 20Cheryl OsborneAlexandra Palace
8 Sharon Friend Trophy1Natasha BransonGillingham
 2Shelley TapsellSouthampton
9 Margaret Bailey Memorial Trophy1Lisa BellchambersLee Valley
 2Laura BirdBristol
 3Charlotte ToddPeterborough
 4Louise BarrowBristol
 5Zoe BaldockBracknell
 6Hayley PettittPeterborough
 7Katharine DaviesAlexandra Palace
 8Carla-Jane HendyIsle of Wight
 9Tiffany WicklandGuildford
 10Natalie ComptonWest Australia
 11Clare OdyIsle of Wight
 12Rosy MauceriGillingham
 13Colleen StammersGillingham
10 Jane Elizabeth Cup1Georgina WhiteChelmsford
 2Lucy NashAlexandra Palace
 3Chantel PhilpAlexandra Palace
 4Tracey WolfeRomford
 5Donna LuckhurstGillingham
 6Kelly BeamishGillingham
11 Maureen Grogan Free Skating1Alexandra WhiteChelmsford
 2Nicola ScarfeRomford
 3Wendy MayBracknell
 4Emily OnleyAlexandra Palace
12 Print-a-Present Trophy1Victoria OdhamsBracknell
 2Jessica AshbyAlexandra Palace
13 College Cup1Vicki HodgesRomford
 2Paula AllenRomford
 3Anna Maria PagliariSolihull
 4Dionne WorganRomford
14 Alfred Long Memorial Trophy1Fatma SalimRomford
21 Luke Chilcott Trophy1Ben BaileyLee Valley
 2Matthew HerbertChelmsford
 3Luke ChilcottGillingham
 4Clive MillenAlexandra Palace
 5Kieran HopcraftGillingham
 6Orlando PetleyAlexandra Palace
22 Kent Invicta Cup for Boys1Daniel CrundwellGillingham
23 Fred Chilcott Memorial Trophy1John HamerGillingham
 2Jeremy TullochRomford
25 Ice Bowl Trophy1Dimitry MatthiasRomford
26 Paul Kennell Trophy1Kevin HardingRomford
27 Kent Cup1Paul-Nicholas ScottRomford
28 Robin Cousins Trophy1Tristan CousinsTAM
29 Ice Bowl Gold Trophy1Stuart BellSolihull
31 Joanne Conway Artistic Cup1Francesca ReynoldsPeterborough
 2Camilla LongdonIsle of Wight
 3Stacey NicholsonPeterborough
 4Rachel HurstGillingham
 5Letitia ChappleChelmsford
 6Amanda KershawIsle of Wight
 7Jade LipyeatGillingham
 8Sharon DavenportPlymouth
 9Amy LennonGillingham
 10Hayley HawkesBracknell
 11Jade HinksmanGillingham
32 Rosina Memorial Trophy1Colleen StammersGillingham
 2Natasha BransonGillingham
 3Shelley TapsellSouthampton
 4Chantel PhilpAlexandra Palace
33 Beaver Artistic Cup1Luke ChilcottGillingham
 2Daniel CrundwellStreatham
 3Matthew KershawIsle of Wight
 4Daniel StubblesStreatham
34 Star Bowl Artistic Trophy1Lisa TortoroliGillingham
 2Charlotte LewseyRomford
41 Kent Invicta Pairs Cup1Jade Hinksman
& Luke Chilcott
Gillingham

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!