ko header

2002 Results

Free Skating - Monday 27 May and Tuesday 28 May - Dance
Class / Trophy Result Name Club / Rink
1 Gwendoline Cup1Rachel JacksonBasingstoke
 2Marianne LaveryAyr
 3Elizabeth Floyd
Rebecca Kempt
Melissa Tett-White
Basingstoke
Gillingham
Gillingham
 6Kalee GreenRomford
2 GID&FSC Junior Shield1Daniella FinchLee Valley
 2Ashleigh ByrneLee Valley
 3Rachel PowellBasingstoke
 4Elizabeth Jane HarrieBasingstoke
 5Emily HallLee Valley
 6Taigh GilesGillingham
 7Elizabeth MurphyGillingham
 8Rebecca GroverGillingham
 9Jodie HurleyCoventry
 10Vicky WardGillingham
 11Paulette ArochenaCoventry
 12Helen DeckersGillingham
 13Zoë CunninghamGillingham
 14Chloé HeardGillingham
 15Seranush PughCoventry
3 Friendship Trophy1Gemma MarshIsle of Wight
 2Lauren FentonChelmsford
4 Kent Invicta Cup for Girls1Kersty MillarAyr
 2Bethany ScottStreatham
 3Laura SutherlandCoventry
 4Laura WebbBasingstoke
 5Charlotte AikenIsle of Wight
 6Claire ScobieAyr
5 GID&FSC Shield1Charlie JacksonBasingstoke
 2Chloë Jessica QuintonGillingham
 3Katrina SkillenUlster
 4Linzi ScobieAyr
6 Syncro Trophy1Yvonne MyersRomford
7 Pauline Wood Trophy1Gemma CollisMilton Keynes
 2Sophie JonesGillingham
 3Clara PetersDundonald
 4Tameron DrakeDundonald
 5Helen ClarkSwindon
 6Jordan BonelloSwindon
 7Tara DungateBracknell
8 Howarth Shield1Jessica WrightMilton Keynes
 2Rachel ClarkGillingham
 3Caroline SmithGillingham
 4Siân TerryGuildford
 5Lucy WoodGillingham
 6Kerri-Ann WainwrightRomford
 7Tabitha WrightMilton Keynes
10 Sharon Friend Trophy1Taylor WaltersAyr
 2Sophie NorsworthyIsle of Wight
 3Fiona CollinsPaisley
 4Lesley MurphyGillingham
 5Amber BleaseStreatham
11 Margaret Bailey Memorial Trophy1Emma KentMilton Keynes
 2Jessica HermanAlexandra Palace
 3Hannah SmithGillingham
 4Nadia El AtrashDundonald
12 Jane Elizabeth Cup1Jade HinksmanGillingham
 2Julie McConnachieAyr
 3Fiona WoodSlough
 4Sarah MackieDundonald
 5Hayley McColeBracknell
 6Emma GeorgeDundonald
21 Kent Invicta Cup for Boys1Perry DrakeLee Valley
 2Lewis GardnerLee Valley
 3David TrubyBracknell
 4Liam DykeGillingham
 5Jonathon ChangCoventry
23 Dales of Rochester Cup1Allan El AtrashDundonald
25 Luke Chilcott Trophy1Jack MatthewAlexandra Palace
 2Andrew CollinsPaisley
 3Josh SpongRomford
 4Edward AltonDundonald
27 Fred Chilcott Memorial Trophy1Richard ThompsonBracknell
 2Matthew KershawIsle of Wight
 3Matthew SuggarsGillingham
29 Ice Bowl Trophy1Luke ChilcottGillingham
 2Thomas PaulsonNational Ice Centre
31 Joanne Conway Artistic Cup1Gemma MarshIsle of Wight
 2Laura WebbBasingstoke
 3Kersty MillarAyr
 4Tameron DrakeDundonald
 5Libby BallardIsle of Wight
 6Caroline SmithGillingham
 7Sophie JonesGillingham
 8Siân TerryGuildford
 9Charlotte AikenIsle of Wight
 10Elizabeth FloydBasingstoke
 11Taigh GilesGillingham
 12Marianne LaveryAyr
 13Chloë Jessica QuintonGillingham
 14Katrina SkillenUlster
 15Clara PetersDundonald
 16Linzi ScobieAyr
 17Claire ScobieAyr
 18Elizabeth MurphyGillingham
32 Rosina Memorial Trophy1Natasha BransonGillingham
 2Sarah MackieDundonald
 3Lesley MurphyGillingham
 4Amber BleaseStreatham
 5Emma GeorgeDundonald
33 Beaver Artistic Cup1Matthew KershawIsle of Wight
 2Liam DykeGillingham
 3Edward AltonDundonald
 4Andrew CollinsPaisley
 4Allan El AtrashDundonald
 6Luke SmithGillingham
41 Kent Invicta Pairs Cup1Caroline Smith
& Sandor Petroczi
Gillingham
 2Emily Hall
& Lewis Gardner
Lee Valley
42 GID&FSC Pairs Trophy1Jade Hinksman
& Luke Chilcott
Gillingham
 2Daniella Finch
& Perry Drake
Lee Valley
 3Sophie Jones
& Matthew Suggars
Gillingham
51 T Pot Trophy1Katie ArcherIsle of Wight
 2Billie NorthCoventry
52 Kent Cup1Luke ChilcottGillingham
53 Print-a-Present Trophy1Susanna BureikoCoventry
 2Naomi MilesSwindon
 3Toni-Lee SykesCoventry
 4Antionette HempelBasingstoke
 5Francesca ReynoldsPeterborough
 6Alessandro DoddatoSolihull
 7Cheryl CathcartAyr
 6Jenny RobinsonBracknell
54 Long John Memorial Trophy1Matthew ParrNottingham
55 College Cup1Constanze PaulinusNottingham
 2Joanna WebberSwindon
 3Melissa McGlynCoventry
 4Stephanie AllwrightSwindon
 5Laura ToddCoventry
 6Rebecca HillChelmsford
 7Shelley TapsellChelmsford
56 Robin Cousins Trophy1Robert PaxtonIsle of Wight
 2Luke FlintCoventry
57 Alfred Long Memorial Trophy1Jenna McCorkellCoventry
 2Laura BirdBrighton
58 Ice Bowl Gold Trophy1John HamerGillingham
 2Matt WilkinsonCoventry
 3Ross TomsenSwindon
81 JJR Trophy1Zoe HayGillingham
 2Jenny RobinsonBracknell
 3Katie ArcherIsle of Wight
 4Jennifer HarrisGillingham

 

Dance - Tuesday 18 June - Free
Class / TrophyResultNameClub / Rink
61 Margaret Allen Memorial Bowl1Kerri-Anne PoundsBasingstoke
NOVICE2Fiona PiggottBracknell
 3Samantha ColenuttBasingstoke
 4Lizzie Archer-DoranSlough
 5Vicky HunterAlexandra Palace
 6Lesley MurphyGillingham
 7Charles Howard-JonesBasingstoke
 8Matthew SuggarsGillingham
 9Sophie JonesGillingham
 10Joe FoordSlough
 11Rosie WalshSlough
 12Andrew HamweeSlough
62 Millennium Cup1Sophie WalshSlough
PRIMARY2Bernadette LemmonMontem
 3Sophie WilliamsRS Sheffield
 4Hannah SmithGillingham
 5Ursha ChavdaSlough
 6Penny CoomesSlough
 7Rebecca RedmondMontem
 8Kieran HopcraftGillingham
63 Emma Allen Trophy1Laura WalshSlough
JUNIOR2Sophie YatesNottingham
 3Sara HolroydBracknell
 4Amy RoebuckNottingham
 5Luke ChilcottGillingham
 6Genevieve FinertySlough
 7Emily Archer-DoranSlough
 8Katie CussenSlough
 9Stephanie SilverstonAlexandra Palace
 10Jonathan HodgkinsonNottingham
 11Melanie WhiteheadNottingham
 12Kirstie JacksonMontem
64 Penwill Solo Dance Trophy1Zelda-Aurora RoperSlough
INTERMEDIATE2Catriona ChristieMontem
 3Christina CranchSlough
 4Jennifer WatsonPaisley
71 Sophie Jones Junior Trophy1Helen IngramBracknell
 2Rebecca ForsythBracknell
 3Laura IngramBracknell
 4Lesley MurphyGillingham
 5Matthew SuggarsGillingham
 6Sophie JonesGillingham
 7Emma WillbyGillingham
72 Sophie Jones Trophy1Sophie WalshSlough
 2Lauren FrancisBracknell
 3Natasha BransonGillingham
 4Rebecca RedmondMontem
 5Jen TrubyBracknell
73 Beamish Cup1Luke ChilcottGillingham
 2Catriona ChristieMontem
 3Laura WalshSlough
 4Rebecca ForsythBracknell
 5Sophie WalshSlough
 6Jennifer HarrisGillingham
 7Helen IngramBracknell
 8Laura IngramBracknell
 9Natalie YatesNottingham
 10Matthew SuggarsGillingham
 11Lesley MurphyGillingham
 12Lauren FrancisBracknell
 13Kieran HopcraftGillingham
 14Natasha BransonGillingham
 15Chloë QuintonGillingham
 16Emma WillbyGillingham
 17Emma DonnellySolihull
75 MK Dance Trophy1Sophie Yates
& Jonathan Hodgkinson
Nottingham
 2Hannah Smith
& Kieran Hopcraft
Gillingham

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!