ko header

2004 Results

Free Skating - Monday 24 May and Tuesday 25 May
Class / Trophy Result Name Club / Rink
1 Gwendoline Cup1Jessica Rose SpongRomford
 2Diana KolesnikValley
 3Aimeé CapelettGillingham
 4Megan CaponGillingham
 5Georgina StevensHemel Hempstead
 6Jade GlowackiGillingham
2 GID&FSC Junior Shield1Chloe Louise GeePeterborough
 2Anastasia KinskyQueens
 3Melissa A'CourtMontem
 4Jasmin HinksmanGillingham
 5Vanessa NalwogaValley
 6Chloé HeardGillingham
 7Chloë FowlerGillingham
4 Kent Invicta Cup for Girls1Marianne LaveryAyr
 2Madeleine Carter
Imogen Welsford
Gillingham
Valley
 4Sally Anne AdamsBracknell
 4Charli DoddValley
 6Milly NasebGillingham
5 GID&FSC Shield1Claire ScobieAyr
 2Lyndsay McCormackAyr
 3Jacinoa MabePeterborough
 4Vicki PooleSwindon
 5Zara HendryAyr
 6HollyAnne MarshallValley
 7Imogen KayValley
6 Syncro Trophy1Katherine WeinerHemel Hempstead
 2Linzi ScobieAyr
 3Kerry HansenBasingstoke
 4Alessandra FelberQueens
 5Vicky WardGillingham
 6Danielle FelberQueens
 7Jennifer DowningValley
7 Pauline Wood Trophy1Sophie JonesGillingham
 2Hayley Louise WalkerBasingstoke
 3Rebecca KemptGillingham
 4Emma WilleyChelmsford
8 Howarth Shield1Darcy-Adele LloydTelford
 2Kersty MillarAyr
 3Elizabeth LongBasingstoke
 4Nicole GardinerPeterborough
 5Sophia BastinRomford
 6Florrie Cooke SteadAlexandra Palace
9 Rebelle Trophy1Jennifer MurdochAyr
 2Louise YoungAyr
 3Chantelle A'CourtMontem
 4Courtney GowersHemel Hempstead
 5Yasmin LoweRomford
10 Sharon Friend Trophy1Daniella FinchValley
 2Jessica ColenutBasingstoke
 3Bethany JarvisBracknell
 4Jordan BonelloSwindon
 5Tara SmartStreatham
11 Margaret Bailey Memorial Trophy1Chantelle MizziAlexandra Palace
 2Samantha HopkinsonStreatham
 3Caroline SmithGillingham
 4Laura WebbBasingstoke
 5Ashleigh ByrneValley
 6Amanda DeanRomford
 7Hannah SmithGillingham
 8Lucy Anne WoodGillingham
12 Jane Elizabeth Cup1Jade Azura BrownWhitley Bay
 2Laura FreemanBasingstoke
 3Toni MurrayHull
 4Stephanie TelferHull
 5Lucy-Ann Walker Basingstoke
13 Frances Violet Trophy1Annabel ColenutBasingstoke
 2Taylor Ann WaltersAyr
21 Kent Invicta Cup for Boys1Luke RussellGillingham
 2Luke SmithGillingham
 3Adrian PitfieldMilton Keynes
 4Matthew StahlValley
 5Michael CzyzynskiMilton Keynes
23 Dales of Rochester Cup1Sonny GovierHemel Hempstead
 2Chris DowningValley
25 Luke Chilcott Trophy1Harry AndrewsAlexandra Palace
 2Ben RobertsRomford
 3Robert PurdueGuildford
 5Joshua IrishValley
27 Fred Chilcott Memorial Trophy1David TrubyBracknell
 2Alexander Baker-WilliamsTelford
29 Ice Bowl Trophy1Jack MatthewsAlexandra Palace
 2Steven WhiteChelmsford
31 Joanne Conway Artistic Cup1Courtney GowersHemel Hempstead
 2Kersty MillarAyr
 3Nicole GardinerPeterborough
 4Linzi ScobieAyr
 5Alessandra FelberQueens
 6Claire ScobieAyr
 7Abigale FuchsValley
 8Marianne LaveryAyr
 9Danielle FelberQueens
 10Lindsay McCormackAyr
32 Rosina Memorial Trophy1Jade Azura BrownWhitley Bay
 2Gemma ElyGillingham
 3Hannah SmithGillingham
 4Caroline SmithGillingham
41 Kent Invicta Pairs Cup1Catherine Clements
& Steven White
Chelmsford
 2Imogen Welsford
& Joshua Irish
Valley
 3Darcy-Adele Lloyd
& Alexander Baker-Williams
Telford
 4Melissa Greenland
& Robert Purdue
Guildford
51 T Pot Trophy1Anastasia VinnikovCoventry
 2Lucienne AhveeBasingstoke
 3Emma CurdSlough
52 Kent Cup1Christopher SmartStreatham
53 Print-a-Present Trophy1Phillipa PickardHull
 2Kelly HarrisonHull
 3Jane FauxChelmsford
 4Jade HinksmanGillingham
 5Lauren TurnerAlexandra Palace
54 College Cup1Naomi MilesSwindon
 2Laura MatthewsAlexandra Palace
 3Susanna BureikoCoventry
 4Catherine RossCoventry
 5Shelley TapsellChelmsford
56 Robin Cousins Trophy1David RichardsonCoventry
57 Alfred Long Memorial Trophy1Joanna WebberSwindon
58 Ice Bowl Gold Trophy1John HamerGillingham
 2Nick RigbyCoventry
 3Simon SurridgeCoventry
81 JJR Jump Trophy1Jade HinksmanGillingham

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!