2003 open competition successes for Gillingham club skaters

Partners shown in grey were not from our club

Oxford
(adult)
Barrie Haigh
Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Caroline Lordan Trophy
Shrives Trophy
  Martin Hall
Martin Hall

Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Caroline Lordan Trophy
Anna Galouchko Memorial Cup
Removille Trophy
  Tracey Goodman
  & Martin Hall
Removille Trophy
Scottish Championships
Matthew Suggars Primary Solo Dance
  John Hamer
Matthew Suggars
Senior Men
Level 5 Men
  Sophie Jones Level 3 Ladies
British Championships
silver Matthew Suggars Novice Boys Solo Dance
Hull John Hamer John Hall Memorial Gold Cup
Basingstoke John Hamer Webbers Honda Shield
  Sophie Jones
 & Matthew Suggars
Primary Pairs
Bracknell
(adult)
Victoria Squibb
Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Brighton Trophy
10th Anniversary Cup
  Victoria Squibb
Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Catherine Kempt
  & Thomas Pace
Belgrove Trophy
Stukley Couples Dance Trophy
 
Hollingdon Trophy
Kent
(Gillingham)
Sophie Jones
Caroline Smith
Lesley Murphy
Margaret Allen Memorial Bowl
Sophie Jones Junior Solo Dance
Sophie Jones Solo Dance
  Sophie Jones
Rachel Clark
Hannah Smith
Hannah Smith
Liam Dyke
Elizabeth Murphy
Sophie Jones
  & Matthew Suggars
Pauline Wood Trophy
Rebelle Trophy
Margaret Bailey Memorial Trophy
Rosina Memorial Trophy
Beaver Artistic Cup
Sophie Jones Junior Solo Dance
D F Services Cup (Primary Pairs)
  Chloë Quinton
Liam Dyke
Matthew Suggars
Luke Smith

Vicky Ward
Chloë Quinton
Rachel Clark
Rebelle Trophy
Dales Of Rochester Cup
Fred Chilcott Memorial Trophy
Beaver Artistic Cup
Sophie Jones Junior Solo Dance
Sophie Jones Solo Dance
Beamish Cup
Milton Keynes John Hamer McLean Homes Senior Mens Plate
  Luke Chilcott
Matthew Suggars
H&C Ltd Primary Mens Cup
Committee Cup
  Lesley Murphy Dreamskate Trophy
Solihull
(adult)
Catherine Kempt
  & Daniel Munn
Brian Lilley Trophy
 (drawn partners)
  Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Recreation Cup
  Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Catherine Kempt
  & Barrie Haigh
Jim Perrigo Trophy
 
Wendy Perrigo Bowl
Streatham Rebecca Kempt
Jade Hinksman
Luke Chilcott
Chloë Quinton
Coral Shield
James Gee Memorial
Primary Mens
March Trophy
  Luke Smith
Jade Hinksman
  & Luke Chilcott
Quartz Shield
Philippou Pairs Trophy
  Luke Russell
Chloë Quinton
Sophie Jones
Lesley Murphy
Hannah Smith
Caroline Smith
Hannah Smith
Marble Shield
Jellows Trophy
Starburst Trophy
Willow Trophy
Inter-silver Field Moves
Madeleine Trophy
Rye Trophy
British Championships
(Nottingham)
silver Luke Chilcott Novice Boys Free
Bracknell John Hamer
Luke Chilcott
John Nike Trophy
Bracknell Novice Trophy
  Sophie Jones
  & Matthew Suggars
Jade Hinksman
  & Luke Chilcott
Rapson Plate
 
Langdon Trophy
Romford Rachel Clark
Taigh Giles
Sophie Jones
Romford Cup
H.S.B.C. Cup
Anne Wilde Cup
  Rebecca Kempt
Lesley Murphy
Clara Talbot Cup
Level 6 Trophy
Bristol Rachel Clark J M Lamp Cup
  Taigh Giles M Brooks Trophy
  Lesley Murphy
Lesley Murphy
Sylvia May Memorial Trophy
Pamela Davies Trophy
Slough Oliver Tuffney
Luke Chilcott
Dominoes Pizza Trophy
Wizard Cup
  Melissa Tett-White
Caroline Smith
Sophie Jones
 & Matthew Suggars
Stephanie McFeat Trophy
Montem Artistic Trophy
Montem Novice Pairs Trophy
  Rebecca Kempt
Rebecca Kempt
 & Oliver Tuffney
Stephanie McFeat Trophy
Montem Beginners Pairs Trophy