2010 open competition successes for Gillingham club skaters

       
British Championships
(Sheffield)
an actual NISA championship silver medal - this one is Barrie´s Sophie Jones
  & Richard Sharpe
Junior Dance
  an actual NISA championship bronze medal - this one is Barrie´s Rebecca Kempt
  & Luke Russell
Novice Dance
       
Kent Opens
(Gillingham)
1st Megan Price Pauline Wood Trophy
  2nd Aaron Freeman Long John Memorial Trophy
       
Solihull 1st Sarah Lines (Solihull)
 & Barrie Haigh
Recreational Ice Dance Cup
  2nd Collette Trimble (Deeside)
 & Barrie Haigh
Brian Lillie Trophy
       
IJS Sheffield 1st Rebecca Kempt
 & Luke Russell
Novice Dance
  1st Sophie Jones
 & Richard Sharpe
Junior Dance
       
British Solo Dance Championships
(Sheffield)
an actual NISA championship gold medal - this one is Barrie´s Rebecca Kempt Junior Ladies
       
Lee Valley (dance) 1st Rebecca Kempt
Rebecca Kempt
Junior Compulsory Dance
Junior Original Dance
  1st Rebecca Kempt
Megan Capon
Junior Free Dance
Novice Compulsory Dance
       
Solihull 1st Sarah Lines (Mercian)
 & Barrie Haigh
Mercian Shield
       
Bracknell 1st David Dinsdale
Rebecca Kempt
Rebecca Kempt
Rebecca Kempt
 & Luke Russell
Rebecca Kempt
 & Luke Russell
Juliet Lane
 & David Dinsdale
Juliet Lane
 & David Dinsdale
Edwina Lewis Cup
Cover Homes Trophy CD
Marcin Glowacki Cup
Amber Cup
 
Emerald Trophy
 
Sheridan Trophy
 
Starlight Trophy
 
  1st Catherine Kempt
 & Barrie Haigh
Catherine Kempt
 & Barrie Haigh
Barnard Cup
 
Unpolished Trophy
 
  1st Angel Danko
Rebecca Kempt
Jodie Russell
Darren Payne
Brooks Novice Plate
Cover Homes Trophy OD
Willow Trophy
Fiesta Trophy
       
Lee Valley 1st Megan Capon Novice Compulsory Dance
  2nd Rebecca Kempt
Aimee Capelett
Junior Free Dance
Novice Free Dance
  3rd Rebecca Kempt
Rebecca Kempt
Junior Compulsory Dance
Junior Original Dance
       
Romford 3rd Aaron Freeman Rom Valley Cup
       
British Adult Championships
(Sheffield)
1st David Dinsdale Masters Free Skating
  1st Joanne Haggerty
 & Simon Bull
Adult pairs
       
       
Coventry 2nd Angel Danko Beginner girls under 8
       
Tallinn Trophy, Estonia
2nd Sophie Jones
 & Richard Sharpe
Junior Dance