club badge GIDFSC header

Previous Club Committees

(31) 2015/2016
Chairman Peter CaponCommitteePat Capon
SecretaryBarrie Haigh  Stephanie Fowler
TreasurerJohn Hemsley   
(30) 2014/2015
Chairman Peter CaponCommitteeTony Bailey
SecretaryBarrie Haigh  Pat Capon
TreasurerJohn Hemsley  Stephanie Fowler
    Jenny Stevens
    Gary Wagon
    Karen Wagon
(29) 2013/2014
Chairman Peter CaponCommitteeTony Bailey
SecretaryBarrie Haigh  Stephanie Fowler
TreasurerJohn Hemsley  Julie Fry
    Lisa Hardy
    Luke Russell
    Jenny Stevens
    Karen Wagon
(28) 2012/2013
Chairman Peter CaponCommitteeTony Bailey
SecretaryBarrie Haigh  Tom Bell
TreasurerJohn Hemsley  Stephanie Fowler
    Julie Fry
    Lisa Hardy
    Jenny Stevens
    Karen Wagon
(27) 2011/2012
Chairman Peter CaponCommitteeTony Bailey
SecretaryBarrie Haigh  Tom Bell
TreasurerJuliet Lane  Stephanie Fowler
    Sandra Hamer
    John Hemsley
    Catherine Kempt
(26) 2010/2011
Chairman Peter CaponCommitteeTony Bailey
SecretaryBarrie Haigh  Tom Bell
TreasurerJuliet Lane  Stephanie Fowler
    Karen Frost
    John Hemsley
    Catherine Kempt
(25) 2009/2010
Chairman Peter CaponCommitteeTony Bailey
SecretaryBarrie Haigh  Tom Bell
TreasurerJuliet Lane  Stephanie Fowler
    Karen Frost
    John Hemsley
    Catherine Kempt
    Ricci Watts
(24) 2008/2009
Chairman Martin HallCommitteeTom Bell
SecretaryBarrie Haigh  Peter Capon
TreasurerJuliet Lane  Stephanie Fowler
    Karen Frost
    John Hemsley
    Catherine Kempt
    Kerry Russell
(23) 2007/2008
Chairman Martin HallCommitteeTracey Capelett
SecretaryBarrie Haigh  Peter Capon
TreasurerTom Bell  Stephanie Fowler
    John Hemsley
    Catherine Kempt
    Juliet Lane
    Kerry Russell
(22) 2006/2007
Chairman Martin HallCommitteeTracy Capelett
SecretaryBarrie Haigh  Peter Capon
TreasurerTom Bell  Stephanie Fowler
    Sandra Hamer
    John Hemsley
    Catherine Kempt
   Perri Wood
(21) 2005/2006
Chairman Martin HallCommitteeNo others
SecretaryBarrie Haigh
TreasurerTom Bell
(20) 2004/2005
Chairman Martin HallCommitteeAlison Heard
SecretaryBarrie Haigh  Catherine Kempt
TreasurerTom Bell  Bev Smith
(19) 2003/2004
Chairman Martin HallCommitteeSandra Hamer
SecretaryBarrie Haigh  Angie Hinksman
TreasurerTom Bell  Catherine Kempt
    Bev Smith
(18) 2002/2003
Chairman Martin HallCommitteeJenny Jay
SecretaryBarrie Haigh  Hazel Willby
TreasurerTom Bell
(17) 2001/2002
Chairman Sue RiazancewCommitteeLisa Brett
SecretaryBarrie Haigh  Sandra Hamer
TreasurerTom Bell  Angie Hinksman
    Jenny Jay
    Angela Trevelyan
    Hazel Willby
(16) 2000/2001
Chairman Sue RiazancewCommitteeSandra Hamer
SecretaryBarrie Haigh  Angie Hinksman
TreasurerTom Bell  Jenny Jay
    Carole Murphy
    Lisa Tortoroli
    Angela Trevelyan
    Hazel Willby
(15) 1999/2000
Chairman Sue RiazancewCommitteeSandra Hamer
SecretaryBarrie Haigh  Angie Hinksman
TreasurerTom Bell  Helen Hurst
    Lynn Lennon
    Jenny Jay
    Lisa Tortoroli
(14) 1998/1999
Chairman Phil GilleyCommitteeSandra Hamer
SecretaryBarrie Haigh  Ian McKeand
TreasurerJohn Welch  Maureen Reed
    Majella Stammers
    Lisa Tortoroli
(13) 1997/1998
Chairman Phil GilleyCommitteeNikki Coombes
SecretaryBarrie Haigh  Ian McKeand
TreasurerJohn Welch  Maureen Reed
    Lisa Tortoroli
(12) 1996/1997
Chairman Clive BransonCommitteeNikki Coombes
SecretaryBarrie Haigh  Phil Gilley
TreasurerJohn Welch  Sandra Hamer
    Keith Paynter
    Maureen Reed
    Lisa Tortoroli
    Sue Wanstall
(11) 1995/1996
Chairman Clive BransonCommitteePhil Gilley
SecretaryBarrie Haigh  Sandra Hamer
TreasurerTom Bell  Philippa Valls-Russell
Competitions SecRon Tapsell  Sue Wanstall
    John Welch
    Mike Wilson
(10) 1994/1995
Chairman Ian McKeandCommittee Lin Beecham
SecretaryBarrie Haigh  Maureen Reed
TreasurerTom Bell  Lisa Tortoroli
Competitions SecRon Tapsell  Philippa Valls-Russell
    Shirley Wildash
    Mike Wilson
(9) 1993/1994
Chairman Ian McKeandCommittee Lin Beecham
SecretaryBarrie Haigh  Philippa Valls-Russell
TreasurerTom Bell  Lisa Tortoroli
Competitions SecRon Tapsell  Mike Wilson
     
(8) 1992/1993
Chairman Ian McKeandCommittee Lin Beecham
SecretaryBarrie Haigh  Audrey Collins
TreasurerTom Bell  Chris Moss
Competitions SecSandra Kemp  Lorraine Shade
    Shirley Wildash
(7) 1991/1992
Chairman Tom BellCommittee Sandra Kemp
SecretaryJeanne Mead  Sharon Moss
TreasurerSue Riazancew   
Competitions SecBarrie Haigh   
     
(6) 1990/1991
Chairman Tom BellCommittee Lin Beecham
SecretaryJeanne Mead  Sandra Kemp
TreasurerSue Riazancew  Dee Stevenson
Competitions SecBarrie Haigh   
     
(5) 1989/1990
Chairman Martin CousinsCommitteeTom Bell
SecretarySandra Kemp  Andrew Field (co-opted)
TreasurerSue Riazancew  Donna Jenkins
Competitions SecBarrie Haigh  Pam Leith
    Kevin Stevens
(4) 1988/1989
Chairman Martin CousinsCommitteeLorraine Appleton
SecretarySandra Kemp  Tom Bell
TreasurerSue Riazancew  Lorraine Shade
Competitions SecBarrie Haigh  Rita Tortoroli
     
(3) 1987/1988
Chairman Lin BeechamCommittee Tom Bell
SecretaryLorraine Shade  Barry Chambers (co-opted)
TreasurerSandra Ifould  Doreen Dinham
Competitions SecShirelle Kyle  Debbie Friday
 Barrie Haigh (from  Vincent Kyle
   March 1988)  John Marsh
    Mary Thorogood
(2) 1986/1987
Chairman Derek HowarthCommitteeMike Carley
SecretaryMarianne Searle  Sue Greenhough
TreasurerShirley Wildash  ?
Competitions SecLin Beecham  ?
     
founding committee 1985
Chairman Derek HowarthCommittee?
Secretary?  ?
Treasurer?  ?
Competitions Sec ?  ?
 
if anyone can fill in some blanks, please let me know